Ako Vás môže štát alebo samospráva pripraviť o majetok?
Na Slovensku sa stále nedôstojne vyvlastňuje
Zmeny v doprave v okolí Námestia osloboditeľov v súvislosti s výstavbou Auparku sa robia na etapy. Teraz prichádza tretia, ktorou sa vytvorí pešia zóna.
Košice - Internetová stránka špeciálne vytvorená na informovanie vodičov o novinkách na križovatkách v lokalite pri Auparku ich navádza, odkiaľ kam možno odbočiť a od akého termínu, aby sa vedeli zorientovať a nejazdili po pamäti.
Zmeny, ktoré sa udiali od konca októbra, si už vyžiadali ďalšie a okrem toho nasleduje tretia etapa. V prvej sa umožnilo odbočenie z Ulice protifašistických bojovníkov pri mestskej plavárni doľava na Rooseveltovu ulicu, v druhej sa opäť obnovil zákaz odbočenia, teda novinka trvala iba týždeň. Dnes sú tam okrem zákazovej dopravnej značky aj zátarasy, aby vodičov usmernili.
„Odbočovanie z Protifašistických bojovníkov doľava na Rooseveltovu ulicu sa pôvodne malo spustiť až v tretej etape. Udialo sa to v predstihu. Dôvod, prečo bolo najprv dovolené a následne zrušené, je reakciou na problémy, ktoré sa vyskytli. Do lievika sa začali zlievať všetky smery a vytvárali sa dopravné zápchy. Preto sa situácia zmenila a ani do budúcna sa s tým už neráta. Život ukázal, že to nebolo najvhodnejšie riešenie, preto sa neuvažuje o navrátení stavu spred dvoch týždňov,“ vysvetlila hovorkyňa magistrátu Martina Viktorínová.
Pribudnúť má aj pešia zóna popri Auparku od hotela Gloria po Slovenskú sporiteľňu na Štúrovej ulici. Z pešej zóny bude vylúčená individuálna osobná doprava s výnimkou mestskej hromadnej dopravy a zásobovania.
„Bude to už definitívne riešenie. V tejto súvislosti sa preto mení aj režim na parkovisku pred hotelom Hilton, z ktorého nebude možný výjazd na Štúrovu. Vozidlá sa budú musieť vrátiť po Rooseveltovej ulici smerom na Senný trh a odtiaľ pokračovať na Štefánikovu, Jantárovú alebo poza Aupark na Južnú triedu, prípadne cez Fejovu ulicu na Štúrovu. Do spustenia nultého okruhu na jar budúceho roka sa ďalšie zmeny v okolí Námestia osloboditeľov už nepripravujú,“ ubezpečila hovorkyňa.
Pripomeňme si, že v prvej fáze ešte na konci októbra vzniklo nové odbočenie zo Štúrovej ulice priamo na Južnú triedu pri lekárni na rohu Štúrovej a Južnej triedy a odbočenie na Fejovu ulicu bolo zrušené. Zmenil sa na nej smer a začali ho využívať vodiči v smere z Južnej triedy, ktorí sa chcú dostať na Štúrovu ulicu. Presunuli sa aj zastávky MHD spred lekárne na pôvodné miesto za križovatku.
Po týždni uviedli do života ďalšiu zmenu. Pribudlo odbočenie doľava z Jantárovej ulice poza Aupark smerom na Štúrovu s možnosťou odbočenia doľava na Južnú triedu a z Protifašistických bojovníkov doprava s možnosťou odbočenia na Námestí osloboditeľov na Južnú triedu. Spustil sa aj priamy smer z Palackého na Južnú triedu.
Rozhodnutie o umiestnení obytného súboru na Narcisovej ulici v Prešove.
Nález č. 235/2011 Z. z. o vyslovení nesúladu ustanovení § 2 ods. 1 písm. a) slov "alebo či bol urobený úkon na jeho získanie", § 2 ods. 2 písm. a) slov "inak doklady" a § 2 ods. 2 písm. a) prvého bodu a druhého bodu zákona č....
Kolaudačné rozhodnutie pre stavbu I/68 Nábrežná komunikácia v Prešove, pre stavebný objekt "cestná komunikácia" a ďalšie.
Reforma má úradníkov prinútiť, aby dodržiavali termíny. Postihy za čierne stavby sa sprísnia. Nový...
Robert Fico má príležitosť ukázať, ako dokáže zvládnuť citlivé témy. Zrejme ho čaká aj...
Brožúru si môžete stiahnúť.
Drahan Petrovič: Ak zlepšiť obraz developmentu, tak jasným systémom poplatkov
Portál s rozsudkami ponúka príbehy zo súdnych siení a aj užitočné informácie o biznis...
Okrem straníckych špičiek, ktoré majú vládne funkcie isté, sa medzi kandidátmi na ministrov...
Vyvolané investície sú predmetom sporov, jasné pravidlá obom stranám chýbajú.
Šéfka Ústavného súdu nezverejnila uznesenie k pezinskej skládke, všeobecné súdy jej dali za pravdu....
Už niekoľko dní platí, že sa u nás nesmie stavať na cudzom.
Stavanie diaľnic a rýchlostných ciest na nevyvlastnených pozemkoch nebude možné.
Lotri sa mstia, no nemajú nás čím zastaviť, hovorí český podnikateľ Karel Janeček.
Robert Fico má príležitosť ukázať, ako dokáže zvládnuť citlivé témy. Zrejme ho čaká aj...
Už niekoľko dní platí, že sa u nás nesmie stavať na cudzom.
Stavanie diaľnic a rýchlostných ciest na nevyvlastnených pozemkoch nebude možné.
Na nedávnom kontrolnom dni rekonštrukcie základnej školy sme rokovali o zabezpečení opravy školskej kuchyne.
Dnes večer sme spolu na zimnom štadióne sledovali priamy prenos z finálového zápasu majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.
Na zasadnutí mestského zastupiteľsva v Prešove 25. 4. 2012 sme okrem iných bodov schválili aj uskutočnenie prác naviac a uvoľnenie finančných prostriedkov pre napredovanie rekonštukcie tejto školy.
Koncom apríla sa začala komplexná obnova alejí v uličkách medzi Sídliskom 2 a Kolmankou.